Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Z pola walki
Nr: 1
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1964
kultem jednostki. Dopiero po VIII Plenum KC PZPR w 1956 r. sojusz robotniczo-chłopski nabrał właściwej treści i znaczenia w procesie socjalistycznego budownictwa.
Ponadto w dyskusji poruszono potrzebę sprecyzowania ścisłego programu badawczego i koordynacji prac w omawianej problematyce. Wysunięto postulat badań nad ruchami chłopskimi w innych krajach sąsiadujących z Polską (doc. dr K. Dunin-Wąsowicz), nad Międzynarodówką Chłopską i Biurem Agrarnym w Pradze w okresie międzywojennym (mgr B. Dymek), nad rolą partii chłopskich w rozwijaniu spółdzielczości wiejskiej (dr Z. Świtalski i dr W. Rogala), nad problematyką regionalną ruchu ludowego w czasie okupacji hitlerowskiej (red. J. Wojtal).
Dyskusję podsumowali: prof. J. Kowalski i
kultem jednostki. Dopiero po VIII Plenum KC PZPR w 1956 r. sojusz robotniczo-chłopski nabrał właściwej treści i znaczenia w procesie socjalistycznego budownictwa.<br>Ponadto w dyskusji poruszono potrzebę sprecyzowania ścisłego programu badawczego i koordynacji prac w omawianej problematyce. Wysunięto postulat badań nad ruchami chłopskimi w innych krajach sąsiadujących z Polską (doc. dr K. Dunin-Wąsowicz), nad Międzynarodówką Chłopską i Biurem Agrarnym w Pradze w okresie międzywojennym (mgr B. Dymek), nad rolą partii chłopskich w rozwijaniu spółdzielczości wiejskiej (dr Z. Świtalski i dr W. Rogala), nad problematyką regionalną ruchu ludowego w czasie okupacji hitlerowskiej (red. J. Wojtal). &lt;page nr=201&gt;<br>Dyskusję podsumowali: prof. J. Kowalski i
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego