Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 03.02
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
się w przypadku Matki Teresy z Kalkuty.
- Jesteśmy zadowoleni i zaskoczeni, że Kościół tak bardzo naciska na tę sprawę - powiedział Jacques Paragon, sekretarz Instytutu Świętego Benona, który od lat prowadzi kampanię na rzecz wyniesienia Schumana na ołtarze. Dodał jednak, że na razie nie dotarły do niego informacje o cudzie, który dokonałby się za sprawą francuskiego męża stanu. To warunek beatyfikacji.
Jan Paweł II wielokrotnie wymieniał Schumana, jako jednego z ojców integracji europejskiej, stawiając go obok Konrada Adenauera i Alcide De Gasperiego. Proces beatyfikacyjny włoskiego polityka został już wszczęty.


RAPORT ROKITY
Przyszedł Rywin do Agory
Poufne porozumienieTuż po zdemaskowaniu Lwa Rywina, SLD
się w przypadku &lt;name type="person"&gt;Matki Teresy&lt;/&gt; z &lt;name type="place"&gt;Kalkuty&lt;/&gt;.<br>&lt;q&gt;&lt;transl&gt;- Jesteśmy zadowoleni i zaskoczeni, że Kościół tak bardzo naciska na tę sprawę&lt;/&gt;&lt;/&gt; - powiedział &lt;name type="person"&gt;Jacques Paragon&lt;/&gt;, sekretarz &lt;name type="org"&gt;Instytutu Świętego Benona&lt;/&gt;, który od lat prowadzi kampanię na rzecz wyniesienia &lt;name type="person"&gt;Schumana&lt;/&gt; na ołtarze. Dodał jednak, że na razie nie dotarły do niego informacje o cudzie, który dokonałby się za sprawą francuskiego męża stanu. To warunek beatyfikacji.<br>&lt;name type="person"&gt;Jan Paweł II&lt;/&gt; wielokrotnie wymieniał &lt;name type="person"&gt;Schumana&lt;/&gt;, jako jednego z ojców integracji europejskiej, stawiając go obok &lt;name type="person"&gt;Konrada Adenauera&lt;/&gt; i &lt;name type="person"&gt;Alcide De Gasperiego&lt;/&gt;. Proces beatyfikacyjny włoskiego polityka został już wszczęty.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="home"&gt;<br>&lt;tit&gt;RAPORT &lt;name type="person"&gt;ROKITY&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;Przyszedł &lt;name type="person"&gt;Rywin&lt;/&gt; do &lt;name type="org"&gt;Agory&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;Poufne porozumienie&lt;/&gt;<br><br>&lt;div1&gt;<br><br>&lt;intro&gt;Tuż po zdemaskowaniu &lt;name type="person"&gt;Lwa Rywina&lt;/&gt;, &lt;name type="org"&gt;SLD
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego