Typ tekstu: Książka
Autor: Dudczak Andrzej
Tytuł: Koparki. Teoria i projektowanie
Rok: 2000
rys. 13.23). Umożliwiają one przeniesienie napędu między zespołami ustawionymi względem siebie niewspółosiowo lub zmieniającymi wzajemne położenie w kierunku poprzecznym i podłużnym. Wielkość niewspółosiowości i przemieszczeń w kierunku poprzecznym zależy głównie od konstrukcji przegubów krzyżakowych.
Wały napędowe muszą spełniać wymagania wynikające z charakteru pracy koparki. Najważniejsze z nich to [22]: dostateczna wytrzymałość, to jest zdolność do przenoszenia wymaganego momentu obrotowego, dostateczna trwałość, to jest zachowywanie własności przez założony okres czasu prostota obsługi, pełne wyważenie statyczne i dynamiczne.
W koparkach kołowych stosuje się wały napędowe produkowane przez przemysł motoryzacyjny.
13.5.2. Kinematyka przegubu krzyżakowego
Pojedynczy przegub krzyżakowy charakteryzuje się tym, że
rys. 13.23). Umożliwiają one przeniesienie napędu między zespołami ustawionymi względem siebie niewspółosiowo lub zmieniającymi wzajemne położenie w kierunku poprzecznym i podłużnym. Wielkość niewspółosiowości i przemieszczeń w kierunku poprzecznym zależy głównie od konstrukcji przegubów krzyżakowych.<br>Wały napędowe muszą spełniać wymagania wynikające z charakteru pracy koparki. Najważniejsze z nich to [22]: dostateczna wytrzymałość, to jest zdolność do przenoszenia wymaganego momentu obrotowego, dostateczna trwałość, to jest zachowywanie własności przez założony okres czasu prostota obsługi, pełne wyważenie statyczne i dynamiczne.<br>W koparkach kołowych stosuje się wały napędowe produkowane przez przemysł motoryzacyjny.<br>&lt;tit1&gt;13.5.2. Kinematyka przegubu krzyżakowego&lt;/&gt;<br>Pojedynczy przegub krzyżakowy charakteryzuje się tym, że
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego