Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Kobieta i Życie
Nr: 22
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1956
Upoważnia mnie w jakiś sposób do tego ich wzajemny stosunek, panująca w tym środowisku atmosfera prostoty i szczerości. Tak mówią - po imieniu - do siebie i o sobie. Tak i my mówiłyśmy do tych kobiet - poważnych działaczek ruchu kobiecego, wybitnych społecznic, a przy tym niewiast, które umieją się śmiać, bawić się, dowcipkować z ogromnym poczuciem humoru. Nie muszę chyba dowodzić, jak to wszystko ułatwia nawiązanie szczerych, przyjaznych kontaktów.
Pierwszego dnia pobytu w Belgradzie, niedługo po przyjeździe, złożyłyśmy wizytę (nazwijmy to tak, choć nie miało to wcale cech oficjalnej wizyty) w Związku Stowarzyszeń Kobiecych Jugosławii.
Już nazwa wskazuje, że jest to organizacja odmienna
Upoważnia mnie w jakiś sposób do tego ich wzajemny stosunek, panująca w tym środowisku atmosfera prostoty i szczerości. Tak mówią - po imieniu - do siebie i o sobie. Tak i my mówiłyśmy do tych kobiet - poważnych działaczek ruchu kobiecego, wybitnych społecznic, a przy tym niewiast, które umieją się śmiać, bawić się, dowcipkować z ogromnym poczuciem humoru. Nie muszę chyba dowodzić, jak to wszystko ułatwia nawiązanie szczerych, przyjaznych kontaktów. <br>Pierwszego dnia pobytu w Belgradzie, niedługo po przyjeździe, złożyłyśmy wizytę (nazwijmy to tak, choć nie miało to wcale cech oficjalnej wizyty) w Związku Stowarzyszeń Kobiecych Jugosławii. <br>Już nazwa wskazuje, że jest to organizacja odmienna
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego