Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 1
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
granitowy niedaleko kaplicy św. Jana na Polanie Chochołowskiej.
- Ksiądz Bolesław był salezjaninem, duszpasterzem akademickim z Krakowa. Przyjeżdżał z młodzieżą w Tatry. Wielokrotnie odprawiał Mszę św. na Chochołowskiej - mówi ks. Kucharczyk, uzasadniając lokalizację tablicy.
- Na terenie Tatr nie możemy tworzyć szlaków martyrologii tych, którzy rozstali się z życiem w górach - uzasadnia drastyczną decyzję dyrekcji Stanisław Czubernat, specjalista TPN ds. turystyki. - Co roku ginie tutaj kilkanaście osób, rodzina chce zazwyczaj uczcić pamięć zmarłego, w krótkim więc czasie całe Tatry pokryłyby się ogromną ilością pamiątkowych krzyży i tabliczek - argumentuje przedstawiciel Parku.
Po słowackiej stronie Tatr istnieje symboliczny cmentarz pod Osterwą, gdzie pamiątkowe tablice można
granitowy niedaleko kaplicy św. Jana na Polanie Chochołowskiej. <br>- Ksiądz Bolesław był salezjaninem, duszpasterzem akademickim z Krakowa. Przyjeżdżał z młodzieżą w Tatry. Wielokrotnie odprawiał Mszę św. na Chochołowskiej - mówi ks. Kucharczyk, uzasadniając lokalizację tablicy. <br>- Na terenie Tatr nie możemy tworzyć szlaków martyrologii tych, którzy rozstali się z życiem w górach - uzasadnia drastyczną decyzję dyrekcji Stanisław Czubernat, specjalista TPN ds. turystyki. - Co roku ginie tutaj kilkanaście osób, rodzina chce zazwyczaj uczcić pamięć zmarłego, w krótkim więc czasie całe Tatry pokryłyby się ogromną ilością pamiątkowych krzyży i tabliczek - argumentuje przedstawiciel Parku. <br>Po słowackiej stronie Tatr istnieje symboliczny cmentarz pod Osterwą, gdzie pamiątkowe tablice można
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego