Typ tekstu: Książka
Autor: Rudniańska Joanna
Tytuł: Miejsca
Rok: 1999
rozmowy z Eliaszem. Spacerował nad morzem i słuchał ich bez końca. Czasem wydawało mu się, że chłopiec, Eliasz, idzie tuż za nim.
- Dokąd idziesz, tato? - pytał chłopiec.
- Nie wiem, Eli - odpowiadał Feliks.

Gdy Monika przyjeżdżała do przedżłobka, aby odwiedzać swojego przyszłego syna Eliasza, doktor Lajacki pokazywał jej na monitorze wesołego dwulatka, baraszkującego na trawniku. Była to symulacja komputerowa, oparta na analizie genotypu rodziców. Eliasz na tamtym filmie był pulchny, ciemnowłosy i ciemnooki.
- Oszukują cię. On będzie zupełnie inny - mówił Feliks.
Potem, gdy Feliks był w hospicjum, Monika mogłaby z nim rozmawiać i oglądać go za pośrednictwem wewnętrznej telewizji. Widziałaby wtedy Feliksa
rozmowy z Eliaszem. Spacerował nad morzem i słuchał ich bez końca. Czasem wydawało mu się, że chłopiec, Eliasz, idzie tuż za nim.<br>- Dokąd idziesz, tato? - pytał chłopiec.<br>- Nie wiem, Eli - odpowiadał Feliks.<br><br>Gdy Monika przyjeżdżała do &lt;orig&gt;przedżłobka&lt;/&gt;, aby odwiedzać swojego przyszłego syna Eliasza, doktor Lajacki pokazywał jej na monitorze wesołego dwulatka, baraszkującego na trawniku. Była to symulacja komputerowa, oparta na analizie genotypu rodziców. Eliasz na tamtym filmie był pulchny, ciemnowłosy i ciemnooki.<br>- Oszukują cię. On będzie zupełnie inny - mówił Feliks.<br>Potem, gdy Feliks był w hospicjum, Monika mogłaby z nim rozmawiać i oglądać go za pośrednictwem wewnętrznej telewizji. Widziałaby wtedy Feliksa
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!