Typ tekstu: Książka
Autor: Broszkiewicz Jerzy
Tytuł: Doktor Twardowski
Rok wydania: 1987
Rok powstania: 1978
kryształów szlachetnych.
Oznacza to, że pracuje w tym okresie od dziesięciu do czternastu godzin na dobę, świadomie zaniedbana, z włosami ściągniętymi przybrudzoną wstążką, bez pudru, kredki, cieni na powiekach i wszelkich innych barwiczek.
Ale inż. dr Bolesław Dob ieski - znany już nam nowy główny projektant w randze wicedyrektora zakładu - ów dyskretny dziwkarz o urodzie i pozorach ascety, ma bardzo bystry wzrok.
Coraz częściej pojawia się tam, gdzie może spotkać koleżankę mgr Żelezną - zwaną czasami "królewną Margot" lub "panią Twardowską".
Dobieski zachowuje się wobec Małgorzaty z jawnym szacunkiem i w sposób nienaganny.
Zadbany blondyn o cie rpiących niby oczach i nieśmiałym wdzięku
kryształów szlachetnych.<br>Oznacza to, że pracuje w tym okresie od dziesięciu do czternastu godzin na dobę, świadomie zaniedbana, z włosami ściągniętymi przybrudzoną wstążką, bez pudru, kredki, cieni na powiekach i wszelkich innych barwiczek.<br>Ale inż. dr Bolesław Dob ieski - znany już nam nowy główny projektant w randze wicedyrektora zakładu - ów dyskretny dziwkarz o urodzie i pozorach ascety, ma bardzo bystry wzrok.<br>Coraz częściej pojawia się tam, gdzie może spotkać koleżankę mgr Żelezną - zwaną czasami "królewną Margot" lub "panią Twardowską".<br>Dobieski zachowuje się wobec Małgorzaty z jawnym szacunkiem i w sposób nienaganny.<br>Zadbany blondyn o cie rpiących niby oczach i nieśmiałym wdzięku
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego