Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przegląd Wojsk Lądowych
Nr: 4 (34)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1962
dział bezodrzutowych.
Doprowadzą one niewątpliwie do dalszego rozwoju tych dział. W związku ż tym można śmiało stwierdzić, że omawiane wymagania co do dział bezodrzutowych; aczkolwiek bardzo trudne, są możliwe do rozwiązania w najbliższej przyszłości. Od tego w dużej mierze zależy dalszy rozwój i perspektywy broni bezodrzutowej.
Mimo dużych możliwości rozwoju dział bezodrzutowych istnieją jeszcze pewne czynniki hamujące ten rozwój, których usunięcie wydaje się obecnie bardzo trudne. Do tych czynników można zaliczyć zagadnienie powstawania w czasie strzelania z dział bezodrzutowych stref nadciśnienia, wpływających szkodliwie na obsługę działa.
Powszechnie wiadoma, że podczas strzelania z działa bezodrzutowego w bezpośredniej bliskości wylotu lufy i dyszy
dział bezodrzutowych. &lt;page nr=93&gt;<br>Doprowadzą one niewątpliwie do dalszego rozwoju tych dział. W związku ż tym można śmiało stwierdzić, że omawiane wymagania co do dział bezodrzutowych; aczkolwiek bardzo trudne, są możliwe do rozwiązania w najbliższej przyszłości. Od tego w dużej mierze zależy dalszy rozwój i perspektywy broni bezodrzutowej. <br>Mimo dużych możliwości rozwoju dział bezodrzutowych istnieją jeszcze pewne czynniki hamujące ten rozwój, których usunięcie wydaje się obecnie bardzo trudne. Do tych czynników można zaliczyć zagadnienie powstawania w czasie strzelania z dział bezodrzutowych stref nadciśnienia, wpływających szkodliwie na obsługę działa.<br>Powszechnie wiadoma, że podczas strzelania z działa bezodrzutowego w bezpośredniej bliskości wylotu lufy i dyszy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego