Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Kwietnik
Nr: 5
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1995
ulewnym deszczu jej kwiaty szybko się podnoszą.
Dotychczas znane odmiany petunii rozmnaża się z nasion, surfinię zaś - podobnie jak pelargonię - z sadzonek, które łatwo się ukorzeniają. Młode rośliny zakwitają już po dwóch miesiącach.
Surfinię najczęściej sadzi się w stojących lub wiszących pojemnikach oraz w skrzynkach balkonowych. Uprawiana na rabatach jest efektowną rośliną okrywową, tworzącą przepiękne dywany kolorowych kwiatów.
Surfinia wymaga bardzo dużej ilości światła - przy jego niedoborze kwitnienie może się opóźnić nawet o cztery tygodnie. Najlepiej uprawiać tę roślinę w pełnym słońcu; wtedy ładnie się rozkrzewia i wcześnie zakwita, a wśród gęstwiny kwiatów prawie nie widać liści.
Sadzonki - wierzchołkowe lub boczne
ulewnym deszczu jej kwiaty szybko się podnoszą.<br>Dotychczas znane odmiany petunii rozmnaża się z nasion, surfinię zaś - podobnie jak pelargonię - z sadzonek, które łatwo się ukorzeniają. Młode rośliny zakwitają już po dwóch miesiącach.<br>Surfinię najczęściej sadzi się w stojących lub wiszących pojemnikach oraz w skrzynkach balkonowych. Uprawiana na rabatach jest efektowną rośliną okrywową, tworzącą przepiękne dywany kolorowych kwiatów.<br>Surfinia wymaga bardzo dużej ilości światła - przy jego niedoborze kwitnienie może się opóźnić nawet o cztery tygodnie. Najlepiej uprawiać tę roślinę w pełnym słońcu; wtedy ładnie się rozkrzewia i wcześnie zakwita, a wśród gęstwiny kwiatów prawie nie widać liści.<br>Sadzonki - wierzchołkowe lub boczne
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego