Typ tekstu: Książka
Autor: Dzik Jerzy
Tytuł: Dzieje życia na ziemi
Rok wydania: 2003
Rok powstania: 1993
zielnej. Przypuszcza się więc, że tempo sedymentacji przed karbonem było wielokrotnie większe niż dziś. Łatwo uprzytomnić sobie, jak daleko idące konsekwencje miało to dla rozwoju życia w morzach szelfowych i przechowania dokumentacji tego procesu.


Rozdział 13 KOLONIZACJA LĄDÓW PRZEZ ZWIERZĘTA
Zwierzęta należą z natury do wyższych poziomów piramidy pokarmowej. Ich egzystencja jest uzależniona od produkcji pierwotnej roślin z najniższego poziomu piramidy. Nie mogło więc być zwierząt lądowych, zanim nie wykształciły się lądowe rośliny. Po cóż bowiem miałyby się zwierzęce organizmy narażać na niebezpieczeństwa obcego dla nich środowiska, jeśli nie było w nim nic do jedzenia?
Dla zwierząt bariera dzieląca środowiska wodne
zielnej. Przypuszcza się więc, że tempo sedymentacji przed karbonem było wielokrotnie większe niż dziś. Łatwo uprzytomnić sobie, jak daleko idące konsekwencje miało to dla rozwoju życia w morzach szelfowych i przechowania dokumentacji tego procesu.<br>&lt;page nr=316&gt;<br>&lt;gap&gt;<br>Rozdział 13 &lt;tit&gt;KOLONIZACJA LĄDÓW PRZEZ ZWIERZĘTA&lt;/&gt;<br>Zwierzęta należą z natury do wyższych poziomów piramidy pokarmowej. Ich egzystencja jest uzależniona od produkcji pierwotnej roślin z najniższego poziomu piramidy. Nie mogło więc być zwierząt lądowych, zanim nie wykształciły się lądowe rośliny. Po cóż bowiem miałyby się zwierzęce organizmy narażać na niebezpieczeństwa obcego dla nich środowiska, jeśli nie było w nim nic do jedzenia?<br>Dla zwierząt bariera dzieląca środowiska wodne
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego