Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 12
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
Radia "Tatry".
* Podczas minionego weekendu w wyższych partiach tatrzańskich dolin intensywnie sypało śniegiem. W rejonie Chaty pod Rysami spadło 20 cm świeżego śniegu. Meteorolog z obserwatorium na Łomnicy Mato Janek zapewnia jednak, że jeszcze przed Wielkanocą nastąpi ocieplenie.
* Generalny dyrektor słowackich kolei w wywiadzie dla telewizji Markiza zapewniał, że tatrzańska elektryczka będzie miała jeszcze w tym roku nowy skład wagonów. Nikt nie wierzy panu dyrektorowi i każdy wie, że obecny tabor elektryczki umrze śmiercią naturalną przed końcem roku.
* Od Popradu chciały się oddzielić Matejowce. Przeprowadzone w tej sprawie referendum okazało się jednak nieważne, gdyż wzięło w nim udział mniej niż 50
Radia "Tatry".<br>* Podczas minionego weekendu w wyższych partiach tatrzańskich dolin intensywnie sypało śniegiem. W rejonie Chaty pod Rysami spadło 20 cm świeżego śniegu. Meteorolog z obserwatorium na Łomnicy Mato Janek zapewnia jednak, że jeszcze przed Wielkanocą nastąpi ocieplenie.<br>* Generalny dyrektor słowackich kolei w wywiadzie dla telewizji Markiza zapewniał, że tatrzańska &lt;orig&gt;elektryczka&lt;/&gt; będzie miała jeszcze w tym roku nowy skład wagonów. Nikt nie wierzy panu dyrektorowi i każdy wie, że obecny tabor &lt;orig&gt;elektryczki&lt;/&gt; umrze śmiercią naturalną przed końcem roku.<br>* Od Popradu chciały się oddzielić Matejowce. Przeprowadzone w tej sprawie referendum okazało się jednak nieważne, gdyż wzięło w nim udział mniej niż 50
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2023

Zapraszamy do udziału w zabawie!

Wybierz słowo
Ile masz lat?
Honorowy Mecenas Plebiscytu

Pobierz e-book "Chwytaj mem" Bartka Chacińskiego!

Honorowy Mecenas Plebiscytu
Zagłosuj
Administratorem danych osobowych uczestników plebiscytu jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących prawach, dostępne jest w Regulaminie. W przypadku wyrażenia zgód marketingowych współadministratorami danych są Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. oraz ePWN Sp. z o.o., na zasadach określonych w Polityce Prywatności.

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2023"!