Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 12
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
Radia "Tatry".
* Podczas minionego weekendu w wyższych partiach tatrzańskich dolin intensywnie sypało śniegiem. W rejonie Chaty pod Rysami spadło 20 cm świeżego śniegu. Meteorolog z obserwatorium na Łomnicy Mato Janek zapewnia jednak, że jeszcze przed Wielkanocą nastąpi ocieplenie.
* Generalny dyrektor słowackich kolei w wywiadzie dla telewizji Markiza zapewniał, że tatrzańska elektryczka będzie miała jeszcze w tym roku nowy skład wagonów. Nikt nie wierzy panu dyrektorowi i każdy wie, że obecny tabor elektryczki umrze śmiercią naturalną przed końcem roku.
* Od Popradu chciały się oddzielić Matejowce. Przeprowadzone w tej sprawie referendum okazało się jednak nieważne, gdyż wzięło w nim udział mniej niż 50
Radia "Tatry".<br>* Podczas minionego weekendu w wyższych partiach tatrzańskich dolin intensywnie sypało śniegiem. W rejonie Chaty pod Rysami spadło 20 cm świeżego śniegu. Meteorolog z obserwatorium na Łomnicy Mato Janek zapewnia jednak, że jeszcze przed Wielkanocą nastąpi ocieplenie.<br>* Generalny dyrektor słowackich kolei w wywiadzie dla telewizji Markiza zapewniał, że tatrzańska &lt;orig&gt;elektryczka&lt;/&gt; będzie miała jeszcze w tym roku nowy skład wagonów. Nikt nie wierzy panu dyrektorowi i każdy wie, że obecny tabor &lt;orig&gt;elektryczki&lt;/&gt; umrze śmiercią naturalną przed końcem roku.<br>* Od Popradu chciały się oddzielić Matejowce. Przeprowadzone w tej sprawie referendum okazało się jednak nieważne, gdyż wzięło w nim udział mniej niż 50
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Zapraszamy do udziału w plebiscycie

MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

WYRAŻAJ SIĘ... PO POLSKU!

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Zagłosuj
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. Gottlieba Daimlera 2. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu Prawach, znajdą Państwo w Polityce Prywatności.

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022"!