Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 12
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
Radia "Tatry".
* Podczas minionego weekendu w wyższych partiach tatrzańskich dolin intensywnie sypało śniegiem. W rejonie Chaty pod Rysami spadło 20 cm świeżego śniegu. Meteorolog z obserwatorium na Łomnicy Mato Janek zapewnia jednak, że jeszcze przed Wielkanocą nastąpi ocieplenie.
* Generalny dyrektor słowackich kolei w wywiadzie dla telewizji Markiza zapewniał, że tatrzańska elektryczka będzie miała jeszcze w tym roku nowy skład wagonów. Nikt nie wierzy panu dyrektorowi i każdy wie, że obecny tabor elektryczki umrze śmiercią naturalną przed końcem roku.
* Od Popradu chciały się oddzielić Matejowce. Przeprowadzone w tej sprawie referendum okazało się jednak nieważne, gdyż wzięło w nim udział mniej niż 50
Radia "Tatry".<br>* Podczas minionego weekendu w wyższych partiach tatrzańskich dolin intensywnie sypało śniegiem. W rejonie Chaty pod Rysami spadło 20 cm świeżego śniegu. Meteorolog z obserwatorium na Łomnicy Mato Janek zapewnia jednak, że jeszcze przed Wielkanocą nastąpi ocieplenie.<br>* Generalny dyrektor słowackich kolei w wywiadzie dla telewizji Markiza zapewniał, że tatrzańska &lt;orig&gt;elektryczka&lt;/&gt; będzie miała jeszcze w tym roku nowy skład wagonów. Nikt nie wierzy panu dyrektorowi i każdy wie, że obecny tabor &lt;orig&gt;elektryczki&lt;/&gt; umrze śmiercią naturalną przed końcem roku.<br>* Od Popradu chciały się oddzielić Matejowce. Przeprowadzone w tej sprawie referendum okazało się jednak nieważne, gdyż wzięło w nim udział mniej niż 50
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!