Typ tekstu: Książka
Autor: Hering Mieczysław
Tytuł: Podstawy elektrotermii
Rok: 1995
Technika ta wymaga podtrzymywania temperatury stygnącej masy szklanej tak, by jej spadek nie przekroczył rzędu 1 K dziennie w czasie przekraczającym rok. Zwykłe wyroby ze szkła obrabia się w piecach taśmowych.
Szerokie zastosowanie znalazły piece rezystancyjne pośrednie do produkcji ceramiki. Stosowane są do tego celu piece komorowe i tunelowe z elementami z SiC oraz MoSi.
2 W coraz większym stopniu używa się pieców elektrycznych w technologiach emaliowania. Procesy te realizowane są w piecach o okrężnych poziomych w temperaturach roboczych 800-950C. Z kolei piece przewłokowe stosuje się w procesach pokrywania emalią elektroizolacyjną drutów i taśm.
W suszarnictwie używa się suszarek nieprzelotowych
Technika ta wymaga podtrzymywania temperatury stygnącej masy szklanej tak, by jej spadek nie przekroczył rzędu 1 K dziennie w czasie przekraczającym rok. Zwykłe wyroby ze szkła obrabia się w piecach taśmowych. <br>Szerokie zastosowanie znalazły piece rezystancyjne pośrednie do produkcji ceramiki. Stosowane są do tego celu piece komorowe i tunelowe z elementami z SiC oraz MoSi. <br>2 W coraz większym stopniu używa się pieców elektrycznych w technologiach emaliowania. Procesy te realizowane są w piecach o okrężnych poziomych w temperaturach roboczych 800-950C. Z kolei piece przewłokowe stosuje się w procesach pokrywania emalią elektroizolacyjną drutów i taśm. <br>W suszarnictwie używa się suszarek nieprzelotowych
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego