Typ tekstu: Książka
Autor: Szymański Wojciech
Tytuł: Chemia jądrowa. Zarys problematyki przemian jądrowych
Rok: 1996
którego ((...)) i dla 1 2 mamy:
czyli to samo równanie, które stosowano na podstawie danych empirycznych do opisu linii tzw. serii Balmera w widmie wodoru. W podobny sposób możemy otrzymać równania na linie innych serii ((...))
Teoria Bohra, uogólniona przez Sommerfelda poprzez założenie orbit eliptycznych, z jądrem w jednym z ognisk elipsy, oraz wprowadzenie dodatkowych liczb kwantowych, a także reguł szczególnej teorii względności, mogła być stosowana jednak w tej postaci jedynie dla wodoru i innych układów jednoelektronowych ((...)) Już poczynając od atomu helu, poprzez inne atomy wieloelektronowe, nie udaje się za pomocą modelu Bohra wyjaśnić widm tych atomów.
Problem ten (a także wiele
którego ((...)) i dla 1 2 mamy:<br> czyli to samo równanie, które stosowano na podstawie danych empirycznych do opisu linii tzw. serii Balmera w widmie wodoru. W podobny sposób możemy otrzymać równania na linie innych serii ((...)) <br> Teoria Bohra, uogólniona przez Sommerfelda poprzez założenie orbit eliptycznych, z jądrem w jednym z ognisk elipsy, oraz wprowadzenie dodatkowych liczb kwantowych, a także reguł szczególnej teorii względności, mogła być stosowana jednak w tej postaci jedynie dla wodoru i innych układów jednoelektronowych ((...)) Już poczynając od atomu helu, poprzez inne atomy wieloelektronowe, nie udaje się za pomocą modelu Bohra wyjaśnić widm tych atomów.<br> Problem ten (a także wiele
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego