Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 02.05 (5)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2005
więźniów politycznych i przywrócenia zdelegalizowanej w październiku 1982 r. Solidarności, jako wstępnych warunków podjęcia rozmów. W sprawie przywrócenia Solidarności Kościół dawał zresztą do zrozumienia, że będzie elastyczny.

Gorbaczow i amnestia

W marcu 1985 r., po trzech kolejnych w ciągu poprzednich trzech lat pogrzebach przywódców ZSRR, zasiadł na Kremlu młody i energiczny Michaił Gorbaczow.

W listopadzie 1985 r., w kilka miesięcy po wyborze, Gorbaczow oświadczył wezwanym do Moskwy przywódcom krajów socjalistycznych, że odtąd każda partia i jej kierownictwo sami ponoszą pełną odpowiedzialność za to, co dzieje się w ich kraju.

Poszerzało to pole manewru. Latem 1986 r. ogłoszona została w Polsce amnestia
więźniów politycznych i przywrócenia zdelegalizowanej w październiku 1982 r. Solidarności, jako wstępnych warunków podjęcia rozmów. W sprawie przywrócenia Solidarności Kościół dawał zresztą do zrozumienia, że będzie elastyczny.<br><br>&lt;tit&gt;Gorbaczow i amnestia&lt;/&gt;<br><br>W marcu 1985 r., po trzech kolejnych w ciągu poprzednich trzech lat pogrzebach przywódców ZSRR, zasiadł na Kremlu młody i energiczny Michaił Gorbaczow.<br><br>W listopadzie 1985 r., w kilka miesięcy po wyborze, Gorbaczow oświadczył wezwanym do Moskwy przywódcom krajów socjalistycznych, że odtąd każda partia i jej kierownictwo sami ponoszą pełną odpowiedzialność za to, co dzieje się w ich kraju.<br><br>Poszerzało to pole manewru. Latem 1986 r. ogłoszona została w Polsce amnestia
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego