Typ tekstu: Książka
Autor: Szymański Wojciech
Tytuł: Chemia jądrowa. Zarys problematyki przemian jądrowych
Rok: 1996
w p. 4.2) jest zerowa ((...)) Przykładem praktycznego wykorzystania reakcji rozproszenia sprężystego jest spowolnianie neutronów do prędkości termicznych w reaktorach jądrowych.
b) ((...))

Jest to tzw. rozproszenie niesprężyste. Część energii kinetycznej pocisku zostaje udzielona jądru-tarczy - powoduje to powstanie stanu wzbudzonego tego jądra. Całkowita ilość energii kinetycznej zmniejsza się o wartość energii wzbudzenia. W tym przypadku wartość ((...)) Jak wynika ze schematu (4.1-4), istnieją dwie możliwości: albo wzbudzone jądro rozpada się natychmiast z emisją (jednego lub więcej fotonów), albo stan wzbudzony może trwać pewien mierzalny czas, jako stan izomeryczny. Przykładem może być tworzenie izomeru srebra ((...))
2) Następnym typem reakcji jądrowej jest
w p. 4.2) jest zerowa ((...)) Przykładem praktycznego wykorzystania reakcji rozproszenia sprężystego jest spowolnianie neutronów do prędkości termicznych w reaktorach jądrowych.<br> b) ((...)) <br><br>Jest to tzw. rozproszenie niesprężyste. Część energii kinetycznej pocisku zostaje udzielona jądru-tarczy - powoduje to powstanie stanu wzbudzonego tego jądra. Całkowita ilość energii kinetycznej zmniejsza się o wartość energii wzbudzenia. W tym przypadku wartość ((...)) Jak wynika ze schematu (4.1-4), istnieją dwie możliwości: albo wzbudzone jądro rozpada się natychmiast z emisją (jednego lub więcej fotonów), albo stan wzbudzony może trwać pewien mierzalny czas, jako stan izomeryczny. Przykładem może być tworzenie izomeru srebra ((...)) <br> 2) Następnym typem reakcji jądrowej jest
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego