Typ tekstu: Książka
Autor: Matejuk Piotr
Tytuł: Wojskowe przyrządy optyczne w II Rzeczypospolitej
Rok: 1997
celowników do PZInż. w Ursusie zrealizowano pod warunkiem, że gdyby wystąpiła konieczność przeróbki układu optycznego, to PZO wykonają tę pracę na swój koszt44. Niestety nie udało się odnaleźć dokumentacji konstrukcyjnej celownika peryskopowego ani warunków technicznych jego wykonania i odbioru.

Celownik do 37 mm armaty fortowej wz. 37

Produkowaną w pruszkowskiej fabryce Stowarzyszenia Mechaników Polskich w Ameryce armatę czołgową 37 mm wz. 37 przystosowano na zlecenie Inspektoratu Saperów Sztabu Głównego do montażu w wieżach fortecznych. Tę wersję armaty nazywano: 37 mm armata fortowa wz. 37. Celownik do niej skonstruowano w PZO na podstawie wymogów określonych przez producenta armaty.
Postawiony przez zleceniodawcę wymóg
celowników do PZInż. w Ursusie zrealizowano pod warunkiem, że gdyby wystąpiła konieczność przeróbki układu optycznego, to PZO wykonają tę pracę na swój koszt44. Niestety nie udało się odnaleźć dokumentacji konstrukcyjnej celownika peryskopowego ani warunków technicznych jego wykonania i odbioru.<br><br>&lt;tit&gt;Celownik do 37 mm armaty fortowej wz. 37&lt;/&gt;<br><br> Produkowaną w pruszkowskiej fabryce Stowarzyszenia Mechaników Polskich w Ameryce armatę czołgową 37 mm wz. 37 przystosowano na zlecenie Inspektoratu Saperów Sztabu Głównego do montażu w wieżach fortecznych. Tę wersję armaty nazywano: 37 mm armata fortowa wz. 37. Celownik do niej skonstruowano w PZO na podstawie wymogów określonych przez producenta armaty.<br>Postawiony przez zleceniodawcę wymóg
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego