Typ tekstu: Książka
Autor: Meissner Krzysztof
Tytuł: Klasyczna teoria pola
Rok: 2002
energią, pędem i prędkością grupową w paczce. W celu zbadania tego związku wprowadźmy chwilowo do opisu i przepiszmy równanie (3.16)

Ogólne rozwiązanie tego równania jest numerowane przez trójwymiarowy wektor k i ma postać



Przy znanych związkach de Broglie'a między energią i pędem z jednej strony, a częstością i wektorem falowym z drugiej, daje to relatywistyczne równania na energię i pęd jako funkcje prędkości z masą zadaną przez m.
Gęstość lagranżjanu, z której poprzez zasadę wariacyjną otrzymujemy równania
pola (3.16), ma postać

dla pola rzeczywistego.

3.4. Równanie Diraca

Dla cząstek skalarnych równaniem falowym jest równanie Kleina-Gordona (3.16
energią, pędem i prędkością grupową w paczce. W celu zbadania tego związku wprowadźmy chwilowo &lt;gap&gt; do opisu i przepiszmy równanie (3.16) <br>&lt;gap&gt;<br>Ogólne rozwiązanie tego równania jest numerowane przez trójwymiarowy wektor k i ma postać <br>&lt;gap&gt;<br><br>&lt;page nr=32&gt;<br>Przy znanych związkach de Broglie'a między energią i pędem z jednej strony, a częstością i wektorem falowym z drugiej, daje to relatywistyczne równania na energię i pęd jako funkcje prędkości z masą zadaną przez m. <br>Gęstość lagranżjanu, z której poprzez zasadę wariacyjną otrzymujemy równania <br>pola (3.16), ma postać<br>&lt;gap&gt;<br>dla pola rzeczywistego. <br><br>&lt;tit&gt;3.4. Równanie Diraca&lt;/&gt;<br><br>Dla cząstek skalarnych równaniem falowym jest równanie Kleina-Gordona (3.16
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego