Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 05.07
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
zawiadomieniu napisała o pozbawieniu jej wolności, a senator - o wdarciu się ekipy TVP na teren jego firmy.
Członkowie Koła Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich w TVP i Związku Zawodowego Dziennikarzy Radia i Telewizji zwrócili się do ministra sprawiedliwości o natychmiastowe wszczęcie śledztwa. Zaapelowali też, żeby uwadze prokuratorów nie umknęło "kuriozalne zachowanie miejscowych funkcjonariuszy policji, którzy wykazali się absolutną bezradnością wobec tego przypadku łamania prawa".
- Sprawdzimy też, czy nie zostało złamane prawo prasowe, a ochrona nie uniemożliwiała dziennikarzom zbierania informacji - wyjaśnił Mirosław Adamski, rzecznik poznańskiej Prokuratury Okręgowej. - Oba postępowania zostały objęte przez nas szczególnym nadzorem.
O wyjaśnienie incydentu zwrócił się do prokuratora okręgowego i
zawiadomieniu napisała o pozbawieniu jej wolności, a senator - o wdarciu się ekipy &lt;name type="org"&gt;TVP&lt;/&gt; na teren jego firmy.&lt;/&gt;<br>Członkowie &lt;name type="org"&gt;Koła Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich&lt;/&gt; w &lt;name type="org"&gt;TVP&lt;/&gt; i &lt;name type="org"&gt;Związku Zawodowego Dziennikarzy Radia i Telewizji&lt;/&gt; zwrócili się do ministra sprawiedliwości o natychmiastowe wszczęcie śledztwa. Zaapelowali też, żeby uwadze prokuratorów nie umknęło &lt;q&gt;"kuriozalne zachowanie miejscowych funkcjonariuszy policji, którzy wykazali się absolutną bezradnością wobec tego przypadku łamania prawa"&lt;/&gt;.<br>&lt;q&gt;- Sprawdzimy też, czy nie zostało złamane prawo prasowe, a ochrona nie uniemożliwiała dziennikarzom zbierania informacji&lt;/&gt; - wyjaśnił &lt;name type="person"&gt;Mirosław Adamski&lt;/&gt;, rzecznik poznańskiej &lt;name type="org"&gt;Prokuratury Okręgowej&lt;/&gt;. &lt;q&gt;- Oba postępowania zostały objęte przez nas szczególnym nadzorem.&lt;/&gt;<br>O wyjaśnienie incydentu zwrócił się do prokuratora okręgowego i
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!