Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 01.08
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
wyróżnić rzeczywiście najlepsze szkoły.
Cezary Urban, dyrektor zwycięskiego XIII LO ze Szczecina, podziękował w imieniu swoim i wielu dyrektorów dr Danucie Nakonecznej, założycielce i kierownikowi naukowemu Towarzystwa Szkół Twórczych. - W pierwszej pięćdziesiątce rankingu jest co najmniej trzydzieści szkół należących do tego towarzystwa - podkreślił.


Złapany oficer WP pracował dla WSI
Szpiegowska fuszerka

Zatrzymany w grudniu pod zarzutem szpiegostwa oficer Wojska Polskiego był porucznikiem Wojskowych Służb Informacyjnych. Z informacji "Rz" wynika, że chciał szpiegować na rzecz Rosji, ale nie zdążył niczego Rosjanom przekazać, bo do swojej szpiegowskiej misji podszedł wyjątkowo nieprofesjonalnie.
Trzydziestoletni porucznik pracował w Wojskowych Służbach Informacyjnych, w pionie łączności. Odpowiadał za
wyróżnić rzeczywiście najlepsze szkoły.<br>&lt;name type="person"&gt;Cezary Urban&lt;/&gt;, dyrektor zwycięskiego &lt;name type="org"&gt;XIII LO&lt;/&gt; ze &lt;name type="place"&gt;Szczecina&lt;/&gt;, podziękował w imieniu swoim i wielu dyrektorów dr &lt;name type="person"&gt;Danucie Nakonecznej&lt;/&gt;, założycielce i kierownikowi naukowemu &lt;name type="org"&gt;Towarzystwa Szkół Twórczych&lt;/&gt;. &lt;q&gt;- W pierwszej pięćdziesiątce rankingu jest co najmniej trzydzieści szkół należących do tego towarzystwa&lt;/&gt; - podkreślił.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="home"&gt;<br>&lt;tit&gt;Złapany oficer &lt;name type="org"&gt;WP&lt;/&gt; pracował dla &lt;name type="org"&gt;WSI&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;Szpiegowska fuszerka&lt;/&gt;<br><br>&lt;intro&gt;Zatrzymany w grudniu pod zarzutem szpiegostwa oficer &lt;name type="org"&gt;Wojska Polskiego&lt;/&gt; był porucznikiem &lt;name type="org"&gt;Wojskowych Służb Informacyjnych&lt;/&gt;. Z informacji &lt;name type="tit"&gt;"Rz"&lt;/&gt; wynika, że chciał szpiegować na rzecz &lt;name type="place"&gt;Rosji&lt;/&gt;, ale nie zdążył niczego Rosjanom przekazać, bo do swojej szpiegowskiej misji podszedł wyjątkowo nieprofesjonalnie.&lt;/&gt;<br>Trzydziestoletni porucznik pracował w &lt;name type="org"&gt;Wojskowych Służbach Informacyjnych&lt;/&gt;, w pionie łączności. Odpowiadał za
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego