Typ tekstu: Książka
Autor: Meissner Krzysztof
Tytuł: Klasyczna teoria pola
Rok: 2002
teorią konsystentną, ale jest to teoria obiektów rozciągłych i choć formalnie występują w niej masywne cząstki o dowolnie dużym spinie, to nie zawsze możliwa jest interpretacja tej teorii jako teorii pola.
Algebra Liego grupy Poincar´ego zawiera dziesięć generatorów: trzy generatory obrotów, trzy generatory pchnięć i cztery generatory przesunięć. Trzy generatory obrotów i trzy generatory pchnięć to sześć generatorów algebry Liego grupy Lorentza (omówionej dokładniej w dodatku A.2) - stanowią one elementy antysymetrycznego tensora czterowymiarowego momentu pędu Jľ.. Cztery generatory przesunięć stanowią elementy czterowymiarowego pędu Pľ. Algebra Poincar´ego ma następującą postać:

W działaniu na pola można te generatory reprezentować przez
teorią konsystentną, ale jest to teoria obiektów rozciągłych i choć formalnie występują w niej masywne cząstki o dowolnie dużym spinie, to nie zawsze możliwa jest interpretacja tej teorii jako teorii pola. <br>Algebra Liego grupy Poincar´ego zawiera dziesięć generatorów: trzy generatory obrotów, trzy generatory pchnięć i cztery generatory przesunięć. Trzy generatory obrotów i trzy generatory pchnięć to sześć generatorów algebry Liego grupy Lorentza (omówionej dokładniej w dodatku A.2) - stanowią one elementy antysymetrycznego tensora czterowymiarowego momentu pędu Jľ.. Cztery generatory przesunięć stanowią elementy czterowymiarowego pędu Pľ. Algebra Poincar´ego ma następującą postać: <br>&lt;gap&gt;<br>W działaniu na pola można te generatory reprezentować przez
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego