Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Kwartalnik Historii Nauki i Techniki
Nr: 1
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1980
wymienionego Archiwum w 1937 r. od Lidii Nikołajownej Gierchen. Wszystkie listy wypełnione są drobnym pismem Skłodowskiej na trzech obustronnie zapisanych niewielkich rozmiarem kartonikach. .Pochodzą z lat 1904 i 1905.
O adresacie niewiele wiemy. Z treści listów wynika, że Tatiana Jegorowa przyjaźniła się ze Skłodowską w Warszawie, kiedy obie uczęszczały do gimnazjum rosyjskiego. Później drogi ich się rozeszły. Ponowny kontakt, tym razem korespondencyjny, nawiązywał po kilkunastu latach. Stało się to za pośrednictwem męża Tatiany - byłego profesora Cesarskiego Uniwersytetu Warszawskiego, jednak z wybitniejszych fizyków rosyjskich - Nikołaja Jegorowa.
Poniźej przytaczamy treść listów w tłumaczeniu polskim dodając jedynie numer przypisów oraz zamieszczamy fotokopie oryginałów.
.
Czy
wymienionego Archiwum w 1937 r. od Lidii Nikołajownej Gierchen. Wszystkie listy wypełnione są drobnym pismem Skłodowskiej na trzech obustronnie zapisanych niewielkich rozmiarem kartonikach. &lt;page nr=187&gt;.Pochodzą z lat 1904 i 1905. <br> O adresacie niewiele wiemy. Z treści listów wynika, że Tatiana Jegorowa przyjaźniła się ze Skłodowską w Warszawie, kiedy obie uczęszczały do gimnazjum rosyjskiego. Później drogi ich się rozeszły. Ponowny kontakt, tym razem korespondencyjny, nawiązywał po kilkunastu latach. Stało się to za pośrednictwem męża Tatiany - byłego profesora Cesarskiego Uniwersytetu Warszawskiego, jednak z wybitniejszych fizyków rosyjskich - Nikołaja Jegorowa.<br> Poniźej przytaczamy treść listów w tłumaczeniu polskim dodając jedynie numer przypisów oraz zamieszczamy fotokopie oryginałów.<br>&lt;gap&gt;.<br> Czy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego