Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 36
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
wyłowiłem kilka nakazów ze Starostwa w Nowym Targu do Zwierzchności gminnej w Szaflarach. Oto dosłowna treść jednego: "Prawomocnem tut. orzeczeniem z dnia 22 października 1921 roku, L.29208 zasądziłem Anielę S. Nr d. 164 z Szaflar za puszczenie psa samopas bez kagańca na grzywnę w kwocie 100 Mk. Polecam Zwierzchności gminnej grzywnę powyższą ściągnąć i Starostwu przedłożyć niezawodnie do dni 8." Podpisał - Kierownik Starostwa.
"Kwitów" tej treści jest kilka i na każdym jest adnotacja wójta, że sprawę "załatwiono". Widocznie wtedy mogli i mieli podstawę prawną!
Jan AntołKmicic nie był kłusownikiem

W cyklu "Klub srebrnego widelca" ukazał się w "TP" nr
wyłowiłem kilka nakazów ze Starostwa w Nowym Targu do Zwierzchności gminnej w Szaflarach. Oto dosłowna treść jednego: "&lt;dialect&gt;Prawomocnem&lt;/&gt; tut. orzeczeniem z dnia 22 października 1921 roku, L.29208 zasądziłem Anielę S. Nr d. 164 z Szaflar za puszczenie psa samopas bez kagańca na grzywnę w kwocie 100 Mk. Polecam Zwierzchności gminnej grzywnę powyższą ściągnąć i Starostwu przedłożyć niezawodnie do dni 8." Podpisał - Kierownik Starostwa.<br>"Kwitów" tej treści jest kilka i na każdym jest adnotacja wójta, że sprawę "załatwiono". Widocznie wtedy mogli i mieli podstawę prawną!<br>&lt;au&gt;Jan Antoł&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Kmicic nie był kłusownikiem&lt;/tit&gt;<br><br>W cyklu "Klub srebrnego widelca" ukazał się w "TP" nr
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego