Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Kwietnik
Nr: 6
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1995
dnie, wypełnionej żyzną i przepuszczalną ziemią (mieszaniną piasku, torfu i zwykłej ziemi do kwiatów). Pestki wtykamy w ziemię co 3 cm i przykrywamy 3-4-centymetrową warstwą podłoża, które podlewamy i okrywamy folią, aby nie wysychało. Codziennie zdejmujemy folię na kilkanaście minut, aby przewietrzyć donicę i w ten sposób zapobiec gniciu nasion. Pojemnik ustawiamy w pomieszczeniu, w temperaturze 20-24 stopni C.
Po 4-6 tygodniach od wysiewu pojawiają się pierwsze kiełki. Wtedy zdejmujemy folię, wystawiamy rośliny na światło (ale nie na słońce!) i codziennie zraszamy. Po kilku miesiącach młode daktylowce przesadzamy do oddzielnych doniczek.
Miejsce. Palmy daktylowe powinny być uprawiane
dnie, wypełnionej żyzną i przepuszczalną ziemią (mieszaniną piasku, torfu i zwykłej ziemi do kwiatów). Pestki wtykamy w ziemię co 3 cm i przykrywamy 3-4-centymetrową warstwą podłoża, które podlewamy i okrywamy folią, aby nie wysychało. Codziennie zdejmujemy folię na kilkanaście minut, aby przewietrzyć donicę i w ten sposób zapobiec gniciu nasion. Pojemnik ustawiamy w pomieszczeniu, w temperaturze 20-24 stopni C.<br>Po 4-6 tygodniach od wysiewu pojawiają się pierwsze kiełki. Wtedy zdejmujemy folię, wystawiamy rośliny na światło (ale nie na słońce!) i codziennie zraszamy. Po kilku miesiącach młode daktylowce przesadzamy do oddzielnych doniczek.<br>Miejsce. Palmy daktylowe powinny być uprawiane
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego