Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Powszechny
Nr: 46
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 1994
gruzach".
Jan Winiecki zdaje się mniemać, że zwolennicy znacznej roli państwa w gospodarce - ((...)) profesora - kierują się naiwną wiarą w wyższą jakość moralną indywiduów będących funkcjonariuszami państwa.
Mam nadzieję, że to tylko takie udawanie, bo w przeciwnym razie obawiałbym się o wiedzę, którą profesor szafuje od dwóch lat swym płacącym ciężki grosz studentom.
"Utopijni socjaliści" optujący za interwencjonizmem państwowym naprawdę nie łudzą się, że biurokrata jest szlachetniejszym gatunkiem ludzkim od przedsiębiorcy.
Natomiast istotnie sądzą, że zachowania ludzkie nie są tylko jednostkowym "reagowaniem na bodźce", są też uwarunkowane instytucjonalnie, organizacyjnie i kulturalnie.
Naiwność wywodu, która zmusza do takich banałów w refutacji, kryje wszakże
gruzach".<br>Jan Winiecki zdaje się mniemać, że zwolennicy znacznej roli państwa w gospodarce - ((...)) profesora - kierują się naiwną wiarą w wyższą jakość moralną indywiduów będących funkcjonariuszami państwa.<br>Mam nadzieję, że to tylko takie udawanie, bo w przeciwnym razie obawiałbym się o wiedzę, którą profesor szafuje od dwóch lat swym płacącym ciężki grosz studentom.<br>"Utopijni socjaliści" optujący za interwencjonizmem państwowym naprawdę nie łudzą się, że biurokrata jest szlachetniejszym gatunkiem ludzkim od przedsiębiorcy.<br>Natomiast istotnie sądzą, że zachowania ludzkie nie są tylko jednostkowym "reagowaniem na bodźce", są też uwarunkowane instytucjonalnie, organizacyjnie i kulturalnie.<br>Naiwność wywodu, która zmusza do takich banałów w refutacji, kryje wszakże
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2023

Zapraszamy do udziału w zabawie!

Wybierz słowo
Ile masz lat?
Honorowy Mecenas Plebiscytu

Pobierz e-book "Chwytaj mem" Bartka Chacińskiego!

Honorowy Mecenas Plebiscytu
Zagłosuj
Administratorem danych osobowych uczestników plebiscytu jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących prawach, dostępne jest w Regulaminie. W przypadku wyrażenia zgód marketingowych współadministratorami danych są Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. oraz ePWN Sp. z o.o., na zasadach określonych w Polityce Prywatności.

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2023"!