Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Gazeta Lubuska
Nr: 06.24
Miejsce wydania: Zielona Góra
Rok: 2005
Międzyrzeczu plagę gryzoni przeżyło w zeszłym roku. - Ponieważ myszy i nornice lubią wysokie trawy, wykaszaliśmy je, gdzie tylko się dało. Następnie ustawialiśmy czatownie dla ptactwa leśnego. Była to skuteczna metoda zwalczania gryzoni, bo w tym roku nie ma ich zbyt wiele - mówi Jerzy Pawliszak, nadleśniczy w Międzyrzeczu.
Inną metodę zwalczania gryzoni zastosowało Nadleśnictwo w Zielonej Górze. - Wykładamy rurowe pułapki z zatrutym ziarnem. Chodzi o to, by ziarna nie wybierały ptaki. To jednak rozwiązanie doraźne, na małą skalę. Skuteczną metodą okazuje się likwidowanie zachwaszczonych środowisk ulubionych przez gryzonie - wyjaśnia Marta Willer z Nadleśnictwa w Zielonej Górze.
Andrzej Obidko, nadleśniczy w Kłodawie: - Stosujemy
Międzyrzeczu plagę gryzoni przeżyło w zeszłym roku. - Ponieważ myszy i nornice lubią wysokie trawy, wykaszaliśmy je, gdzie tylko się dało. Następnie ustawialiśmy czatownie dla ptactwa leśnego. Była to skuteczna metoda zwalczania gryzoni, bo w tym roku nie ma ich zbyt wiele - mówi Jerzy Pawliszak, nadleśniczy w Międzyrzeczu. <br>Inną metodę zwalczania gryzoni zastosowało Nadleśnictwo w Zielonej Górze. - Wykładamy rurowe pułapki z zatrutym ziarnem. Chodzi o to, by ziarna nie wybierały ptaki. To jednak rozwiązanie doraźne, na małą skalę. Skuteczną metodą okazuje się likwidowanie zachwaszczonych środowisk ulubionych przez gryzonie - wyjaśnia Marta Willer z Nadleśnictwa w Zielonej Górze. <br>Andrzej Obidko, nadleśniczy w Kłodawie: - Stosujemy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego