Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Kwietnik
Nr: 7
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1995
wczesnej wiosny.
Choroby. Najgroźniejsze dla zimowitów są choroby wirusowe, ponieważ nie można ich zwalczyć. Porażone rośliny mają poskręcane liście z żółtymi przebarwieniami. Bulwy trzeba wówczas wykopać i spalić (nie nadają się na kompost!).
Zimowity mogą być atakowane przez szarą pleśń (Botrytis). Jeśli zauważymy na roślinach gnijące plamy i szary nalot grzybni, opryskajmy je środkiem grzybobójczym; może to być Ronilan 50 WP, Rovra*225 SC, Sumilex 50 WP, Kaptan 50.
Gatunki i odmiany. W ogrodach najczęściej uprawiany jest zimowit jesienny (Colchicum autumnale) i zimowit powabny (C. speciosum) oraz ich odmiany, pochodzące z krzyżowania z innymi gatunkami.
Ewa SZCZEPAŃSKAUwaga: zimowity zawierają silnie
wczesnej wiosny.<br>Choroby. Najgroźniejsze dla zimowitów są choroby wirusowe, ponieważ nie można ich zwalczyć. Porażone rośliny mają poskręcane liście z żółtymi przebarwieniami. Bulwy trzeba wówczas wykopać i spalić (nie nadają się na kompost!). <br>Zimowity mogą być atakowane przez szarą pleśń (Botrytis). Jeśli zauważymy na roślinach gnijące plamy i szary nalot grzybni, opryskajmy je środkiem grzybobójczym; może to być Ronilan 50 WP, Rovra*225 SC, Sumilex 50 WP, Kaptan 50.<br>Gatunki i odmiany. W ogrodach najczęściej uprawiany jest zimowit jesienny (Colchicum autumnale) i zimowit powabny (C. speciosum) oraz ich odmiany, pochodzące z krzyżowania z innymi gatunkami.<br>&lt;au&gt;Ewa SZCZEPAŃSKA&lt;/au&gt;&lt;/div&gt;<br><br>&lt;gap&gt;<br><br>Uwaga: zimowity zawierają silnie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego