Typ tekstu: Książka
Autor: Szymański Wojciech
Tytuł: Chemia jądrowa. Zarys problematyki przemian jądrowych
Rok: 1996
proporcjonalnie do czwartej potęgi stosunku energii nabytej przez elektrony do energii spoczynkowej ((...)) gdzie - całkowita energia elektronu.
Promieniowanie hamowania z betatronów rozkłada się w zakresie od podczerwieni do nadfioletu. W synchrotronach elektronowych uzyskuje się większe wartości h. W tabeli 6.1 przedstawiono dla porównania kilka danych na ten temat.
W promieniowaniu hamowania z synchrotronów występują duże natężenia sięgające ((...)) dla energii 1,5 GeV i ok. 1021 fotonów dla energii ok. 2 GeV. Jak widać, synchrotrony elektronowe są ważnym źródłem miękkiego promieniowania X.

6.1.7. Źródła neutronów

Jako źródła neutronów można wymienić reakcje jądrowe oparte na naturalnych i sztucznych radionuklidach oraz reakcje
proporcjonalnie do czwartej potęgi stosunku energii nabytej przez elektrony do energii spoczynkowej ((...)) gdzie - całkowita energia elektronu.<br> Promieniowanie hamowania z betatronów rozkłada się w zakresie od podczerwieni do nadfioletu. W synchrotronach elektronowych uzyskuje się większe wartości h. W tabeli 6.1 przedstawiono dla porównania kilka danych na ten temat.<br> W promieniowaniu hamowania z synchrotronów występują duże natężenia sięgające ((...)) dla energii 1,5 GeV i ok. 1021 fotonów dla energii ok. 2 GeV. Jak widać, synchrotrony elektronowe są ważnym źródłem miękkiego promieniowania X.<br><br>&lt;tit&gt;6.1.7. Źródła neutronów&lt;/&gt;<br><br> Jako źródła neutronów można wymienić reakcje jądrowe oparte na naturalnych i sztucznych radionuklidach oraz reakcje
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego