Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Fakt
Nr: 01.03 (2)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
niektórych kwestiach dziś mówi się, podobnie jak wówczas, o jedynej właściwej racji stanu, ale kto i gdzie ją wypracowuje i dlaczego tylko ona ma być słuszna - nie wiadomo. A przecież można zapytać, dlaczego do racji stanu nie zaliczono na przykład naszego stanowiska wobec przyszłej Wspólnej Polityki Rolnej UE albo sprawy harmonizacji podatkowej? Mało tego - właściwie nikt chyba nie potrafi powiedzieć, jakie jest nasze stanowisko w tych sprawach, a przecież to bardzo ważne dla nas problemy!
Jednak w kwestii tego, że liczba głosów w Radzie Ministrów jest elementem naszej racji stanu, zgadzają się niemal wszyscy. Czy to o czymś nie świadczy?
- Rzeczywiście
niektórych kwestiach dziś mówi się, podobnie jak wówczas, o jedynej właściwej racji stanu, ale kto i gdzie ją wypracowuje i dlaczego tylko ona ma być słuszna - nie wiadomo. A przecież można zapytać, dlaczego do racji stanu nie zaliczono na przykład naszego stanowiska wobec przyszłej Wspólnej Polityki Rolnej UE albo sprawy harmonizacji podatkowej? Mało tego - właściwie nikt chyba nie potrafi powiedzieć, jakie jest nasze stanowisko w tych sprawach, a przecież to bardzo ważne dla nas problemy!&lt;/&gt;<br>&lt;who5&gt;Jednak w kwestii tego, że liczba głosów w Radzie Ministrów jest elementem naszej racji stanu, zgadzają się niemal wszyscy. Czy to o czymś nie świadczy?&lt;/&gt;<br>&lt;who6&gt;- Rzeczywiście
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego