Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Trybuna Śląska
Nr: 5/1
Miejsce wydania: Katowice
Rok: 1998
większych zmian mogłoby sobie pozwolić 13 proc. respondentów, na cztery, pięć miesięcy - jedynie 7 proc. Szczęśliwców, którzy utrzymaliby się wyłącznie z oszczędności przez pół roku, jest 4 proc., dłużej niż rok - zaledwie 2 proc.

 Komu w Polsce udaje się najwięcej zaoszczędzić? Oczywiście tym, którzy najlepiej zarabiają, a to jak zwykle idzie w parze z poziomem wykształcenia. Ci, którzy byliby w stanie żyć z odłożonych pieniędzy cztery - pięć miesięcy i dłużej, to najczęściej ankietowani z wyższym wykształceniem (33 proc.), żyjący w dobrych warunkach materialnych (31 proc.), osiągający wysokie dochody przedstawiciele kadry kierowniczej i inteligencji (27 proc.) oraz prywatni przedsiębiorcy (23 proc.).

Z
większych zmian mogłoby sobie pozwolić 13 proc. respondentów, na cztery, pięć miesięcy - jedynie 7 proc. Szczęśliwców, którzy utrzymaliby się wyłącznie z oszczędności przez pół roku, jest 4 proc., dłużej niż rok - zaledwie 2 proc.<br><br> Komu w Polsce udaje się najwięcej zaoszczędzić? Oczywiście tym, którzy najlepiej zarabiają, a to jak zwykle idzie w parze z poziomem wykształcenia. Ci, którzy byliby w stanie żyć z odłożonych pieniędzy cztery - pięć miesięcy i dłużej, to najczęściej ankietowani z wyższym wykształceniem (33 proc.), żyjący w dobrych warunkach materialnych (31 proc.), osiągający wysokie dochody przedstawiciele kadry kierowniczej i inteligencji (27 proc.) oraz prywatni przedsiębiorcy (23 proc.). <br><br>Z
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego