Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 03.28
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
W XIX w. wzrosło zainteresowanie końmi w Polsce - powstały stadniny, powiększyły i wzbogaciły się hodowle (w połowie stulecia sprowadzono nowy materiał hodowlany), rozwinęły się wyścigi. W 1880 r. powstał totalizator.

Niebywałe sukcesy

Okres powstania styczniowego spowodował zamknięcie warszawskich wyścigów, jednak w latach 80. polskie konie odnosiły niebywałe sukcesy na terenie imperium rosyjskiego.
Jednak, jak twierdzą znawcy, wszystko zaczęło się od Rulera - ogiera sprowadzonego na wyścigi warszawskie na początku XX w. Był to wspaniały koń wyścigowy oraz reproduktor (od lat rozgrywana jest gonitwa o nagrodę Rulera na dystansie 1300 m).

Zwycięzca Felsztyn

Do wybuchu I wojny światowej tor umacniał swoją pozycję. Po
W XIX w. wzrosło zainteresowanie końmi w Polsce - powstały stadniny, powiększyły i wzbogaciły się hodowle (w połowie stulecia sprowadzono nowy materiał hodowlany), rozwinęły się wyścigi. W 1880 r. powstał totalizator.<br><br>&lt;tit&gt;Niebywałe sukcesy&lt;/&gt;<br><br>Okres powstania styczniowego spowodował zamknięcie warszawskich wyścigów, jednak w latach 80. polskie konie odnosiły niebywałe sukcesy na terenie imperium rosyjskiego.<br>Jednak, jak twierdzą znawcy, wszystko zaczęło się od Rulera - ogiera sprowadzonego na wyścigi warszawskie na początku XX w. Był to wspaniały koń wyścigowy oraz reproduktor (od lat rozgrywana jest gonitwa o nagrodę Rulera na dystansie 1300 m).<br><br>&lt;tit&gt;Zwycięzca Felsztyn&lt;/&gt;<br><br>Do wybuchu I wojny światowej tor umacniał swoją pozycję. Po
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego