Typ tekstu: Książka
Autor: Szymański Wojciech
Tytuł: Chemia jądrowa. Zarys problematyki przemian jądrowych
Rok: 1996
obiektami w skali kosmicznej i w naszym codziennym makroświecie.
Drugą siłą jest siła elektromagnetyczna, 1036 razy silniejsza niż siła grawitacji, wiążąca obiekty mikroświata: elektrony w atomach, atomy w cząsteczkach, jony w kryształach. Cząstką elementarną oddziałującą wyłącznie elektromagnetycznie jest foton.
Trzecią siłą jest siła silnego oddziaływania, zwana również siłą jądrową. Siły jądrowe, o których będziemy jeszcze mówić, są największymi siłami natury, około 100 razy większymi niż siły elektromagnetyczne, czyli 1038 razy większymi niż siła grawitacji, oddziałującymi jednak tylko w bardzo krótkim zasięgu 1014 m. Na tym tle wydaje się godne uwagi, że najsłabsze siły grawitacji działają na olbrzymich kosmicznych odległościach.
Najmniej wiemy
obiektami w skali kosmicznej i w naszym codziennym makroświecie.<br> Drugą siłą jest siła elektromagnetyczna, 1036 razy silniejsza niż siła grawitacji, wiążąca obiekty mikroświata: elektrony w atomach, atomy w cząsteczkach, jony w kryształach. Cząstką elementarną oddziałującą wyłącznie elektromagnetycznie jest foton.<br> Trzecią siłą jest siła silnego oddziaływania, zwana również siłą jądrową. Siły jądrowe, o których będziemy jeszcze mówić, są największymi siłami natury, około 100 razy większymi niż siły elektromagnetyczne, czyli 1038 razy większymi niż siła grawitacji, oddziałującymi jednak tylko w bardzo krótkim zasięgu 1014 m. Na tym tle wydaje się godne uwagi, że najsłabsze siły grawitacji działają na olbrzymich kosmicznych odległościach.<br> Najmniej wiemy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego