Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 12
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
40 tys, jagniąt. Przeważająca większość pochodzi od hodowców z powiatu nowotarskiego. Zdaniem Janczego zaspakaja to możliwości produkcyjne hodowców owiec.

Na rodzimym stole

Tak ceniona we Włoszech podhalańska jagnięcina nie cieszy się zupełnie powodzeniem w naszym regionie. Nie ma jej zresztą w sprzedaży. - Dla Polaków jest za droga. W sklepie kilogram jagnięciny musiałby kosztować około15 zł za kilogram. Nikt u nas by tyle nie dał. Na Podhalu jest jeszcze tradycja jedzenia baraniny jesienią. Wtedy zakupem tego mięsa interesuje się kilka zakopiańskich restauracji. Baraninę można wtedy także kupić w jednym ze sklepów mięsnych na Rynku w Nowym Targu - twierdzi Jan Janczy.
Beata Zalot
40 tys, jagniąt. Przeważająca większość pochodzi od hodowców z powiatu nowotarskiego. Zdaniem Janczego zaspakaja to możliwości produkcyjne hodowców owiec.<br><br>&lt;tit&gt;Na rodzimym stole&lt;/&gt;<br><br>Tak ceniona we Włoszech podhalańska jagnięcina nie cieszy się zupełnie powodzeniem w naszym regionie. Nie ma jej zresztą w sprzedaży. - Dla Polaków jest za droga. W sklepie kilogram jagnięciny musiałby kosztować około15 zł za kilogram. Nikt u nas by tyle nie dał. Na Podhalu jest jeszcze tradycja jedzenia baraniny jesienią. Wtedy zakupem tego mięsa interesuje się kilka zakopiańskich restauracji. Baraninę można wtedy także kupić w jednym ze sklepów mięsnych na Rynku w Nowym Targu - twierdzi Jan Janczy.<br>&lt;au&gt;Beata Zalot
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego