Typ tekstu: Książka
Autor: Zubiński Tadeusz
Tytuł: Odlot dzikich gęsi
Rok: 2001
wasze wrzosowskie układy.
Konstanty, widząc, jak nieporadnie Jassmont zabiera się do rozładunku, wesoło krzyknął: - Nie tak, za ostro, Janie, bo dostaniesz długich jaj, Róża nie będzie miała z ciebie pożytku, ugnij nogi, spokojnie, zdążymy przed zwycięstwem.
Po kwadransie Jassmont z przyjemnym mrowieniem w krzyżu wyprostował się, splunął w śnieg, zadziwiające, jak taka prosta czynność uspokaja.
- No i jak? Zadowolony, kuzynie, jesteś? - zapytał Konstanty, spod czapki mu parowało.

Zamiast odpowiedzieć, Jassmont roześmiał się, śmiechem zaraził Konstantego. Śmiali się długo i rubasznie. Po chwili Konstanty zanucił przyjemnym barytonem:

Gdybym miał milion w majątku swym,
oddałbym wszystko ze spokojem,
okrągły milion zapłaciłbym,
gdybym mógł kupić
wasze wrzosowskie układy.<br>Konstanty, widząc, jak nieporadnie Jassmont zabiera się do rozładunku, wesoło krzyknął: - Nie tak, za ostro, Janie, bo dostaniesz długich jaj, Róża nie będzie miała z ciebie pożytku, ugnij nogi, spokojnie, zdążymy przed zwycięstwem.<br>Po kwadransie Jassmont z przyjemnym mrowieniem w krzyżu wyprostował się, splunął w śnieg, zadziwiające, jak taka prosta czynność uspokaja.<br>- No i jak? Zadowolony, kuzynie, jesteś? - zapytał Konstanty, spod czapki mu parowało. <br><br>Zamiast odpowiedzieć, Jassmont roześmiał się, śmiechem zaraził Konstantego. Śmiali się długo i rubasznie. Po chwili Konstanty zanucił przyjemnym barytonem:<br><br>Gdybym miał milion w majątku swym,<br>oddałbym wszystko ze spokojem,<br>okrągły milion zapłaciłbym,<br>gdybym mógł kupić
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego