Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 02.10
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
są też rozmowy o warunkach przekazania uzbrojenia od producenta i szansach zawarcia kontraktu. W Ministerstwie Gospodarki zarejestrowanych jest 116 firm mogących handlować bronią z zagranicą.
Podstawowym warunkiem udzielenia takiej koncesji jest posiadanie przez przedsiębiorstwo wewnętrznego systemu kontroli. Na wprowadzenie takiego systemu zdobywają się zarówno wielkie korporacje, np. Prokom czy Bumar, jak i małe firmy, m.in. spółka cywilna Atrim z Łomianek i PPHU Transfactor z Mielca. Na liście firm uprawnionych do obrotu specjalnego z zagranicą znalazł się nawet znany producent kosmetyków Avon.
- Nour nie potrzebowałby żadnych doradców, żeby nawiązać kontakt z polską zbrojeniówką. Wystarczyłoby, żeby poprosił ambasadę o listę producentów i
są też rozmowy o warunkach przekazania uzbrojenia od producenta i szansach zawarcia kontraktu. W &lt;name type="org"&gt;Ministerstwie Gospodarki&lt;/&gt; zarejestrowanych jest 116 firm mogących handlować bronią z zagranicą.<br>Podstawowym warunkiem udzielenia takiej koncesji jest posiadanie przez przedsiębiorstwo wewnętrznego systemu kontroli. Na wprowadzenie takiego systemu zdobywają się zarówno wielkie korporacje, np. &lt;name type="org"&gt;Prokom&lt;/&gt; czy &lt;name type="org"&gt;Bumar&lt;/&gt;, jak i małe firmy, m.in. spółka cywilna &lt;name type="org"&gt;Atrim&lt;/&gt; z &lt;name type="place"&gt;Łomianek&lt;/&gt; i &lt;name type="org"&gt;PPHU Transfactor&lt;/&gt; z &lt;name type="place"&gt;Mielca&lt;/&gt;. Na liście firm uprawnionych do obrotu specjalnego z zagranicą znalazł się nawet znany producent kosmetyków &lt;name type="org"&gt;Avon&lt;/&gt;.<br>&lt;q&gt;- &lt;name type="org"&gt;Nour&lt;/&gt; nie potrzebowałby żadnych doradców, żeby nawiązać kontakt z polską zbrojeniówką. Wystarczyłoby, żeby poprosił ambasadę o listę producentów i
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!