Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Pani
Nr: 5
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1993
z nim do kina."

JAPONKI BUNTUJĄ SIĘ
Japończyk szedł do pracy, japonka zostawała w domu, zajmując się dziećmi i gospodarstwem. Taki był przez całe stulecia tradycyjny podział ról w japońskim małżeństwie. Był... Ale sytuacja zmienia się.
"Nasi mężczyźni są egoistyczni, nudni, nie można na nich liczyć" - tak określały swych rodaków japonki w rozpisanej przez socjologów ankiecie. Efekty tego są widoczne: z roku na rok coraz więcej Japończyków pozostaje w kawalerskim stanie. Coraz więcej kobiet pracuje zawodowo. Zmniejsza się przyrost naturalny: na statystyczną Japonkę przypada już tylko 1,53 dziecka.
W innych badaniach socjologicznych zwrócono się do 13 tysięcy niezamężnych Japonek. "Owszem
z nim do kina."&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;&lt;tit&gt;JAPONKI BUNTUJĄ SIĘ&lt;/&gt;<br> Japończyk szedł do pracy, japonka zostawała w domu, zajmując się dziećmi i gospodarstwem. Taki był przez całe stulecia tradycyjny podział ról w japońskim małżeństwie. Był... Ale sytuacja zmienia się.<br> "Nasi mężczyźni są egoistyczni, nudni, nie można na nich liczyć" - tak określały swych rodaków japonki w rozpisanej przez socjologów ankiecie. Efekty tego są widoczne: z roku na rok coraz więcej Japończyków pozostaje w kawalerskim stanie. Coraz więcej kobiet pracuje zawodowo. Zmniejsza się przyrost naturalny: na statystyczną Japonkę przypada już tylko 1,53 dziecka.<br> W innych badaniach socjologicznych zwrócono się do 13 tysięcy niezamężnych Japonek. "Owszem
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego