Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Głos Pasłęka
Nr: various
Miejsce wydania: Pasłęk
Rok: 2004
prośbą o przechowanie najbardziej wartościowych eksponatów w tym Bursztynowej Komnaty. Książę (prawdopodobnie przez swego sekretarza) przeprasza i odmawia, twierdząc że jego pałac i majątek nie nadaje się do tak odpowiedzialnego zadania. O tych sprawach wielokrotnie pisał i mówił w audycjach radiowych i telewizyjnych historyk pasłęcki p. Sławomir Sadowski.
Zasadnicze pytanie jednakże brzmi tak: co się stało z wielkimi skarbami kultury zgromadzonymi w Słobitach przez kolejnych właścicieli? Miały one nie tylko wartość historyczną ale i kapitałową jak chociażby kolekcja malarstwa niderlandzkich mistrzów, czy wyżej wspomniane kolekcje wyrobów porcelanowych, złote i srebrne przedmioty użytkowe, gobeliny i inne.
Książę Alexander zu Dohna był arystokratą
prośbą o przechowanie najbardziej wartościowych eksponatów w tym Bursztynowej Komnaty. Książę (prawdopodobnie przez swego sekretarza) przeprasza i odmawia, twierdząc że jego pałac i majątek nie nadaje się do tak odpowiedzialnego zadania. O tych sprawach wielokrotnie pisał i mówił w audycjach radiowych i telewizyjnych historyk pasłęcki p. Sławomir Sadowski. <br>Zasadnicze pytanie jednakże brzmi tak: co się stało z wielkimi skarbami kultury zgromadzonymi w Słobitach przez kolejnych właścicieli? Miały one nie tylko wartość historyczną ale i kapitałową jak chociażby kolekcja malarstwa niderlandzkich mistrzów, czy wyżej wspomniane kolekcje wyrobów porcelanowych, złote i srebrne przedmioty użytkowe, gobeliny i inne. <br>Książę Alexander zu Dohna był arystokratą
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego