Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Pamiętnik Literacki
Nr: 12
Miejsce wydania: Londyn
Rok: 1988
rozwój londyńskiej książnicy jest zgoła nie do wymierzenia. Gdy w 197z r. postanowiła przejść na emeryturę i wyjechać na stałe do Portugalii, pozostawiła swemu następcy księgozbiór liczący 74 51z dzieł i zbiory specjalne, oraz zadowalające zestawienia: 20 512 wypożyczeń, 2.790 podpisów w Czytelni Naukowej, ok.
400 wypożyczeń międzybibliotecznych. To jednoroczne wyliczenie wyraźnie wskazuje iż Biblioteka Polska wyrosła na wielką i poważną instytucję. Dzięki niestrudzonej energii, wysiłkom, wiedzy i trosce dr Marii Danilewiczowej biblioteka stała się znaną i cenioną na świecie placówką i to zarówno w polskiej diasporze jak i na Zachodzie. Jej księgozbiór należy do największych poza granicami Polski.

Nowy
rozwój londyńskiej książnicy jest zgoła nie do wymierzenia. Gdy w 197z r. postanowiła przejść na emeryturę i wyjechać na stałe do Portugalii, pozostawiła swemu następcy księgozbiór liczący 74 51z dzieł i zbiory specjalne, oraz zadowalające zestawienia: 20 512 wypożyczeń, 2.790 podpisów w Czytelni Naukowej, ok.<br>400 wypożyczeń międzybibliotecznych. To jednoroczne wyliczenie wyraźnie wskazuje iż Biblioteka Polska wyrosła na wielką i poważną instytucję. Dzięki niestrudzonej energii, wysiłkom, wiedzy i trosce dr Marii Danilewiczowej biblioteka stała się znaną i cenioną na świecie placówką i to zarówno w polskiej diasporze jak i na Zachodzie. Jej księgozbiór należy do największych poza granicami Polski.<br><br>Nowy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego