Typ tekstu: Książka
Autor: Szymański Wojciech
Tytuł: Chemia jądrowa. Zarys problematyki przemian jądrowych
Rok: 1996
napromieniowanym układzie wodnym. Może on reagować z wodą: ((...)) Elektron uwodniony reaguje bardzo szybko z ((...)) Cząsteczki wzbudzone mogą powstawać w pierwotnym procesie radiolizy w tym samym (1016s) czasie, co jonizacja. W mniejszej mierze mogą się tworzyć w reakcji (5.3.5-5).
W przypadku gdy energia wzbudzenia cząsteczki jest wyższa od jej pierwszego potencjału jonizacyjnego, może wystąpić alternatywnie do jonizacji tzw. stan nadwzbudzony: ((...)) Możliwe jest również oddziaływanie z cząsteczką w stanie podstawowym, z wytworzeniem dwóch stanów singletowych lub trypletowych, po jednym na każdej cząsteczce. Należy zaznaczyć, że powstawanie stanów trypletowych w radiolizie wody nie zostało definitywnie stwierdzone.
Do procesów pierwotnych radiolizy wody należy
napromieniowanym układzie wodnym. Może on reagować z wodą: ((...)) Elektron uwodniony reaguje bardzo szybko z ((...)) Cząsteczki wzbudzone mogą powstawać w pierwotnym procesie radiolizy w tym samym (1016s) czasie, co jonizacja. W mniejszej mierze mogą się tworzyć w reakcji (5.3.5-5).<br> W przypadku gdy energia wzbudzenia cząsteczki jest wyższa od jej pierwszego potencjału jonizacyjnego, może wystąpić alternatywnie do jonizacji tzw. stan nadwzbudzony: ((...)) Możliwe jest również oddziaływanie z cząsteczką w stanie podstawowym, z wytworzeniem dwóch stanów singletowych lub trypletowych, po jednym na każdej cząsteczce. Należy zaznaczyć, że powstawanie stanów trypletowych w radiolizie wody nie zostało definitywnie stwierdzone.<br> Do procesów pierwotnych radiolizy wody należy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego