Typ tekstu: Książka
Autor: Matejuk Piotr
Tytuł: Wojskowe przyrządy optyczne w II Rzeczypospolitej
Rok: 1997
dalmierzy.
Reasumując ocenę dostaw przyrządów optycznych z PZO i od pozostałych krajowych producentów należy podkreślić, że wywiązywali się oni sumiennie z podjętych zobowiązań i gotowi byli zwiększyć zakres produkcji, o ile otrzymywaliby odpowiednie zamówienia.
Stan ten powodował, iż import przyrządów optycznych był ograniczony do niezbędnego minimum.

H. Kolberg i S-ka

Jak już wspomniano wcześniej, pierwszą dostawą przyrządów wojskowych realizowaną na podstawie umowy zawartej między firmą H. Kolberg i S-ka a KZU były kątomierze kieszonkowe, których dostawy zakończono w III kwartale 1936 r.
Do końca sierpnia 1939 r. wykonano co najmniej pięć rodzajów przyrządów o wartości około 600 tys. złotych
dalmierzy.<br>Reasumując ocenę dostaw przyrządów optycznych z PZO i od pozostałych krajowych producentów należy podkreślić, że wywiązywali się oni sumiennie z podjętych zobowiązań i gotowi byli zwiększyć zakres produkcji, o ile otrzymywaliby odpowiednie zamówienia.<br>Stan ten powodował, iż import przyrządów optycznych był ograniczony do niezbędnego minimum.<br><br>&lt;tit&gt;H. Kolberg i S-ka&lt;/&gt;<br><br> Jak już wspomniano wcześniej, pierwszą dostawą przyrządów wojskowych realizowaną na podstawie umowy zawartej między firmą H. Kolberg i S-ka a KZU były kątomierze kieszonkowe, których dostawy zakończono w III kwartale 1936 r.<br>Do końca sierpnia 1939 r. wykonano co najmniej pięć rodzajów przyrządów o wartości około 600 tys. złotych
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego