Typ tekstu: Książka
Autor: Łęcki Włodzimierz
Tytuł: Wielkopolska
Rok: 1997
kamienicy nr 45 z XVw., przebudowanej, Muzeum Instrumentów Muzycznych, jedyne w kraju, jedno z większych w Europie, ze zbiorem instrumentów z różnych epok i kontynentów, najliczniej reprezentowane kraje azjatyckie. Bogata kolekcja skrzypiec polskich (szczególnie cenne z XVI i XVIIw.). W kamienicy nr 42 na parterze (obecnie apteka) bardzo dobrze zachowany kasetonowy strop modrzewiowy z XVIw.
Z narożnika pn.-wsch. wychodzi ul. Żydowska. Przy niej barokowy kościół Pana Jezusa z pocz. XVIIIw., jednonawowy z kryptą. W niszy nad wejściem późnogotycka kamienna rzeźba Madonny z pocz. XVIw. Wyposażenie wnętrza późnobarokowe. Na sklepieniu polichromia pędzla Adama Swacha z 1735.
Przy ścianie pd. późnogotycka Pieta
kamienicy nr 45 z XVw., przebudowanej, Muzeum Instrumentów Muzycznych, jedyne w kraju, jedno z większych w Europie, ze zbiorem instrumentów z różnych epok i kontynentów, najliczniej reprezentowane kraje azjatyckie. Bogata kolekcja skrzypiec polskich (szczególnie cenne z XVI i XVIIw.). W kamienicy nr 42 na parterze (obecnie apteka) bardzo dobrze zachowany kasetonowy strop modrzewiowy z XVIw.<br>Z narożnika pn.-wsch. wychodzi ul. Żydowska. Przy niej barokowy kościół Pana Jezusa z pocz. XVIIIw., jednonawowy z kryptą. W niszy nad wejściem późnogotycka kamienna rzeźba Madonny z pocz. XVIw. Wyposażenie wnętrza późnobarokowe. Na sklepieniu polichromia pędzla Adama Swacha z 1735.<br>Przy ścianie pd. późnogotycka Pieta
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego