Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 9
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
Najlepsi drużynowo okazali się łopusznianie (przed Pyzówką i Gronkowem). W klasyfikacji indywidualnej w poszczególnych kategoriach wiekowych zwyciężyli: Anna Staszel - Nowy Targ
stanęło aż 219 narciarzy z 15 szkół. Dzieci miały do pokonania stok o długości 700 metrów, reprezentowały różne style i poziom jazdy, za to duch rywalizacji towarzyszył wszystkim. Sędziował trener akademickiej reprezentacji Polski w narciarstwie alpejskim, Mariusz Staszel, ratownicy Podhalańskiej grupy GOPR oraz opiekunowie poszczególnych reprezentacji. Zawodnicy startowali w trzech kategoriach wiekowych. Na mecie czekały na wszystkich drożdżówki, których sponsorem była nowotarska Firma "Steskal" oraz gorąca herbata przygotowana przez panie Macisz z Łopusznej. Sponsorem nagród były władze gminy Nowy Targ.<br>Najlepsi drużynowo okazali się łopusznianie (przed Pyzówką i Gronkowem). W klasyfikacji indywidualnej w poszczególnych kategoriach wiekowych zwyciężyli: Anna Staszel - Nowy Targ