Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Życie
Nr: 23.02
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
mieszkaniu. Ósmy rozciął sobie brzuch.
Makabryczna seria trwa. W poniedziałek odnotowano kolejne samobójstwo; 53-letni mieszkaniec Moskwy zabił się wyskakując przez okno.
Obserwatorzy zwracają uwagę, że liczba Rosjan, którzy decydują się targnąć na własne życie, rośnie lawinowo. Większość Rosjan żyje bez jakiejkolwiek nadziei na przyszłość, bez żadnych perspektyw. Częściej niż kiedykolwiek uciekają w alkohol. Bieda, beznadzieja i pijaństwo spowodowały też katastrofalną nadumieralność mężczyzn w sile wieku. Przeciętny mężczyzna w Rosji nie dożywa sześćdziesiątki.
"Stan psychiczny rosyjskiego społeczeństwa jest bliski stadium krytycznego" - utrzymują specjaliści, z którymi rozmawiał dziennik "Siegodnia".
Według rosyjskiego Instytutu Psychiatrii na 100 000 Rosjan 40 osób kończy śmiercią samobójczą
mieszkaniu. Ósmy rozciął sobie brzuch. <br>Makabryczna seria trwa. W poniedziałek odnotowano kolejne samobójstwo; 53-letni mieszkaniec Moskwy zabił się wyskakując przez okno. <br>Obserwatorzy zwracają uwagę, że liczba Rosjan, którzy decydują się targnąć na własne życie, rośnie lawinowo. Większość Rosjan żyje bez jakiejkolwiek nadziei na przyszłość, bez żadnych perspektyw. Częściej niż kiedykolwiek uciekają w alkohol. Bieda, beznadzieja i pijaństwo spowodowały też katastrofalną &lt;orig&gt;nadumieralność&lt;/&gt; mężczyzn w sile wieku. Przeciętny mężczyzna w Rosji nie dożywa sześćdziesiątki. <br>"Stan psychiczny rosyjskiego społeczeństwa jest bliski stadium krytycznego" - utrzymują specjaliści, z którymi rozmawiał dziennik "Siegodnia". <br>Według rosyjskiego Instytutu Psychiatrii na 100 000 Rosjan 40 osób kończy śmiercią samobójczą
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego