Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 5
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
rekord Krokwi - 88 metrów, a nasz bohater zajął 16 miejsce. Na XXIV Mistrzostwach Polski w narciarstwie, rozegranych w Szczyrku w lutym 1949 r., St. Wawrytko był 14 w slalomie otwartym (zwyciężył Andrzej Bachleda-Curuś senior), w konkursie skoków był 18. Największy sukces osiągnął w biegu zjazdowym - trzecia pozycja, a w kombinacji alpejskiej 7. W konkursie skoków na Krokwi był 6. Na IV Memoriale im. Bronisława Czecha był 9 w biegu na 18 km (zwyciężył Tadeusz Kwapień), drugi w biegu zjazdowym (zwyciężył Ciaptak), 7 w konkursie skoków i 8 w slalomie. W ogólnej klasyfikacji po czterech konkurencjach był czwarty. Ponownie zwyciężyła drużyna klubu