Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Kultura
Nr: 7-8
Miejsce wydania: Paryż
Rok: 1964
ANTYKOLONIALNY "MANIFEST"
RUMIŃSKI

W ostatniej dekadzie maja br. w miastach rumuńskich odbyły się liczne antysowieckie demonstracje. Charakteru antysowieckich demonstracji nabierały zebrania organizowane przez partię w fabrykach, w urzędach, na wyższych uczelniach a nawet w szkołach średnich.
Celem tej - na szeroką skałę - organizowanej kampanii propagandowej jest przekonanie społeczeństwa, że rumuńska partia komunistyczna prowadzi politykę narodową i niepodległościową. W opinii obserwatorów zagranicznych "narodowy komunizm" rumuński z każdym miesiącem zbliża się coraz bardziej do modelu jugosłowiańskiego.
Celem cytowanych zebrań organizowanych przez partię było zapoznanie ludzi pracy z głównymi wytycznymi "manifestu" uchwalonego przez rozszerzone Plenum Komitetu Centralnego Rumuńskiej Partii Komunistycznej w kwietniu 1964 r.
Kierownictwo
ANTYKOLONIALNY "MANIFEST"<br>RUMIŃSKI&lt;/&gt;<br><br>W ostatniej dekadzie maja br. w miastach rumuńskich odbyły się liczne antysowieckie demonstracje. Charakteru antysowieckich demonstracji nabierały zebrania organizowane przez partię w fabrykach, w urzędach, na wyższych uczelniach a nawet w szkołach średnich.<br>Celem tej - na szeroką skałę - organizowanej kampanii propagandowej jest przekonanie społeczeństwa, że rumuńska partia komunistyczna prowadzi politykę narodową i niepodległościową. W opinii obserwatorów zagranicznych "narodowy komunizm" rumuński z każdym miesiącem zbliża się coraz bardziej do modelu jugosłowiańskiego.<br>&lt;page nr=211&gt; Celem cytowanych zebrań organizowanych przez partię było zapoznanie ludzi pracy z głównymi wytycznymi "manifestu" uchwalonego przez rozszerzone Plenum Komitetu Centralnego Rumuńskiej Partii Komunistycznej w kwietniu 1964 r.<br>Kierownictwo
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego