Typ tekstu: Książka
Autor: Gotowała Jerzy
Tytuł: Najkrócej żyją motyle. Lotnictwo rozpoznawcze wciąż niezbędne
Rok: 1996
poszczególnych szczebli dowodzenia jednoznacznie podkreślają potrzebę precyzyjnego opracowywania odpowiedniej informacji, ale o stopniu szczegółowości tylko im odpowiadającym. Dość często są przy tym zdania, że z ogromu dostarczanych im informacji wykorzystują jedynie taki zakres, jaki jest im nieodzowny do wypracowania decyzji i postawienia podwładnym właściwych zadań.

Precyzyjnie zarysować granicę między informacja konieczną a zbędną czy też pełną a wiarygodną nie jest łatwo. Szeroki potok zbieranej informacji o przeciwniku trzeba najpierw uporządkować, a następnie możliwie najlepiej przystosować do potrzeb jej odbiorców. Jak jednak szybko tego dokonywać przy tym ciągłym w wojsku deficycie czasu?
Ogrom otrzymywanych z rozpoznania powietrznego materiałów pomnożony przez liczbę poszukiwanych
poszczególnych szczebli dowodzenia jednoznacznie podkreślają potrzebę precyzyjnego opracowywania odpowiedniej informacji, ale o stopniu szczegółowości tylko im odpowiadającym. Dość często są przy tym zdania, że z ogromu dostarczanych im informacji wykorzystują jedynie taki zakres, jaki jest im nieodzowny do wypracowania decyzji i postawienia podwładnym właściwych zadań.<br><br>Precyzyjnie zarysować granicę między informacja konieczną a zbędną czy też pełną a wiarygodną nie jest łatwo. Szeroki potok zbieranej informacji o przeciwniku trzeba najpierw uporządkować, a następnie możliwie najlepiej przystosować do potrzeb jej odbiorców. Jak jednak szybko tego dokonywać przy tym ciągłym w wojsku deficycie czasu?<br>Ogrom otrzymywanych z rozpoznania powietrznego materiałów pomnożony przez liczbę poszukiwanych
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego