Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Praca i Zabezpieczenie Społeczne
Nr: 3
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1981
4 k. p. , że pracownik (członek Spółdzielni) ma w tak małym warsztacie np. zmieniać koła, wykonywać naprawę poszczególnych elementów silnika czy też dokonywać naprawy układu hamulcowego albo układu kierowniczego.
Zrozumiałe jest, że powód miał wykonywać prace takie, którym podoła, m. in. i ze względu na swój s2tan zdrowia (stan po kontuzji lewej dłoni).
Tymczasem powód odmówił wykonania polecenia pozwanej Spółdzielni i dlatego słusznie został z niej wykluczony (art. 21 § 1 i art. 133 ustawy o spółdzielniach i ich związkach). "
K. Z.

KODEKS PRACY
do art. 29 § 1, 42 § 1 i 131
1. Określenie w umowie o pracę stawki wynagrodzenia zasadniczego, przeliczonej
4 k. p. , że pracownik (członek Spółdzielni) ma w tak małym warsztacie np. zmieniać koła, wykonywać naprawę poszczególnych elementów silnika czy też dokonywać naprawy układu hamulcowego albo układu kierowniczego. <br> Zrozumiałe jest, że powód miał wykonywać prace takie, którym podoła, m. in. i ze względu na swój s2tan zdrowia (stan po kontuzji lewej dłoni). <br> Tymczasem powód odmówił wykonania polecenia pozwanej Spółdzielni i dlatego słusznie został z niej wykluczony (art. 21 § 1 i art. 133 ustawy o spółdzielniach i ich związkach). &lt;gap&gt;"<br>&lt;au&gt;K. Z.&lt;/au&gt;<br><br>&lt;tit1&gt;KODEKS PRACY<br>do art. 29 § 1, 42 § 1 i 131&lt;/tit1&gt;<br> 1. &lt;hi rend="italic"&gt;Określenie w umowie o pracę stawki wynagrodzenia zasadniczego, przeliczonej
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego