Typ tekstu: Książka
Autor: Czekała Zbigniew
Tytuł: Parada radarów
Rok: 1999
3. PODSTAWOWE KLASY RADARÓW


Jak to zostanie pokazane w III części tej książki, różnorodność typów współcześnie funkcjonujących radarów jest pokaźna. Radary można podzielić na różne klasy, przyjmując różne kryteria podziału. Stworzone w wyniku różnych klasyfikacji grupy mogą się wzajemnie przenikać, a także można w nich wydzielić dalsze podgrupy.
Najbardziej oczywistym kryterium podziału są realizowane przez radar funkcje. Choć może się wydawać, że funkcja radaru jest jasno określona: radar ma zapewnić wykrycie i lokalizację wykrytego obiektu, to jednak konkretnie stawiane zadania modyfikują sposób funkcjonowania różnych radarów i powodują potrzebę specjalizacji, z czego wynikają różne klasy radarów.
Jako drugie kryterium, które powoduje inny ważny
3. PODSTAWOWE KLASY RADARÓW&lt;/&gt;<br><br><br>Jak to zostanie pokazane w III części tej książki, różnorodność typów współcześnie funkcjonujących radarów jest pokaźna. Radary można podzielić na różne klasy, przyjmując różne kryteria podziału. Stworzone w wyniku różnych klasyfikacji grupy mogą się wzajemnie przenikać, a także można w nich wydzielić dalsze podgrupy.<br>Najbardziej oczywistym kryterium podziału są realizowane przez radar funkcje. Choć może się wydawać, że funkcja radaru jest jasno określona: radar ma zapewnić wykrycie i lokalizację wykrytego obiektu, to jednak konkretnie stawiane zadania modyfikują sposób funkcjonowania różnych radarów i powodują potrzebę specjalizacji, z czego wynikają różne klasy radarów.<br>Jako drugie kryterium, które powoduje inny ważny
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego