Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przegląd Biblioteczny
Nr: 2
Miejsce wydania: Wrocław
Rok: 1981
stają się później bywalcami czytelni wydawnictw informacyjnych. Zbyt mało znają źródła informacji i wydawnictwa pochodne. Ich warsztat pracy naukowej jest jeszcze niedoskonały. Stąd też trudno wydobyć ocenę działalności informacyjnej biblioteki od tak niewyrobionego jeszcze użytkownika.
W pełnym wykorzystaniu zbiorów przeszkadza im brak wolnego dostępu do całego księgozbioru biblioteki. Odczuwają brak kserografów-automatów. Uważają, że nie ma szybkiej informacji o nowych nabytkach wpływających do biblioteki. Wielu studentów twierdzi, że katalogi biblioteczne są nienowoczesne i trudne w wykorzystaniu. Narzekają także na brak w księgozbiorach politechnik dobrej literatury firmowej.
Niepełny jest również w opinii studentów zbiór dokumentów źródłowych, głównie czasopism. Młodzież podkreśla, że zbyt
stają się później bywalcami czytelni wydawnictw informacyjnych. Zbyt mało znają źródła informacji i wydawnictwa pochodne. Ich warsztat pracy naukowej jest jeszcze niedoskonały. Stąd też trudno wydobyć ocenę działalności informacyjnej biblioteki od tak niewyrobionego jeszcze użytkownika.<br>W pełnym wykorzystaniu zbiorów przeszkadza im brak wolnego dostępu do całego księgozbioru biblioteki. Odczuwają brak kserografów-automatów. Uważają, że nie ma szybkiej informacji o nowych nabytkach wpływających do biblioteki. Wielu studentów twierdzi, że katalogi biblioteczne są nienowoczesne i trudne w wykorzystaniu. Narzekają także na brak w księgozbiorach politechnik dobrej literatury firmowej.<br>Niepełny jest również w opinii studentów zbiór dokumentów źródłowych, głównie czasopism. Młodzież podkreśla, że zbyt
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego