Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 10.02 (40)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
aby wróciła na swoje miejsce. Jeżeli ktoś wystawiłby ją na licytację, rozpoznałbym natychmiast.

W czyich rękach są najcenniejsze starodruki Kopernika?

Z mojego punktu widzenia najcenniejsze są te, które zawierają odręczne notatki wielkich astronomów - następców Kopernika. Zaliczam do nich wspomniany już egzemplarz z Edynburga. W Lipsku przechowywana jest nie mniej ciekawa księga należąca do Keplera. Najbardziej interesujący prywatny egzemplarz jest w rękach kolekcjonera z Vicenzy we Włoszech.

Pisanie po książkach uznajemy dziś za akt barbarzyństwa, natomiast w czasach Kopernika tego rodzaju praktyki były dość powszechne. Czy uwagi kreślone rękami XVI-wiecznych czytelników były choć godne zawartości ksiąg?

Po jednym z moich wykładów
aby wróciła na swoje miejsce. Jeżeli ktoś wystawiłby ją na licytację, rozpoznałbym natychmiast.&lt;/&gt;<br><br>&lt;who3&gt;W czyich rękach są najcenniejsze starodruki Kopernika? &lt;/&gt;<br><br>&lt;who4&gt;Z mojego punktu widzenia najcenniejsze są te, które zawierają odręczne notatki wielkich astronomów - następców Kopernika. Zaliczam do nich wspomniany już egzemplarz z Edynburga. W Lipsku przechowywana jest nie mniej ciekawa księga należąca do Keplera. Najbardziej interesujący prywatny egzemplarz jest w rękach kolekcjonera z Vicenzy we Włoszech. &lt;/&gt;<br><br>&lt;who3&gt;Pisanie po książkach uznajemy dziś za akt barbarzyństwa, natomiast w czasach Kopernika tego rodzaju praktyki były dość powszechne. Czy uwagi kreślone rękami XVI-wiecznych czytelników były choć godne zawartości ksiąg? &lt;/&gt;<br><br>&lt;who4&gt;Po jednym z moich wykładów
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego