Typ tekstu: Książka
Autor: Włodzimierz Kwaśniewicz
Tytuł: Dzieje szabli w Polsce
Rok: 1999
wykonana dla Polski, albo też roboty mistrza włoskiego, pracującego u nas, lub któregoś z jego uczni, co by tłumaczyło włoski charakter napisów".
Typ trzeci - to szable o rękojeściach, których proste trzony są drewniane i obciągane skórą, a naparstkowate głowice są czasami ozdobnie trybowane po brzegach i skierowane pod kątem rozwartym ku górze. Głowice często połączone są, tak jak w dwóch poprzednich typach, za pomocą łańcuszka, z przednim ramieniem jelca. W tego typu szable uzbrojona była rota husarska wojewody poznańskiego we wzmiankowanej już tzw. Rolce Sztokholmskiej. Poza Polską szable takie używane były jako broń bojowa głównie przez hajduków.
Typ czwarty - to szable szczególnie
wykonana dla Polski, albo też roboty mistrza włoskiego, pracującego u nas, lub któregoś z jego uczni, co by tłumaczyło włoski charakter napisów"&lt;/q&gt;.<br>Typ trzeci - to szable o rękojeściach, których proste trzony są drewniane i obciągane skórą, a naparstkowate głowice są czasami ozdobnie trybowane po brzegach i skierowane pod kątem rozwartym ku górze. Głowice często połączone są, tak jak w dwóch poprzednich typach, za pomocą łańcuszka, z przednim ramieniem jelca. W tego typu szable uzbrojona była rota husarska wojewody poznańskiego we wzmiankowanej już tzw. Rolce Sztokholmskiej. Poza Polską szable takie używane były jako broń bojowa głównie przez hajduków.<br>Typ czwarty - to szable szczególnie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego